Türkiye Cumhuriyeti

Miami Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Irma Kasırgası Nedeniyle Başkonsolosluğumuzun Faaliyetlerine Ara Verilmesi Hk. , 08.09.2017

Değerli vatandaşlarımız,

Miami-Dade makamlarının zorunlu tahliye uygulaması çerçevesinde, Başkonsolosluğumuz 80, SW 8th Street, Suite 2700, Miami Florida adresindeki faaliyetlerine 7 Eylül 2017 tarihi itibariyle ara vermek durumunda kalmıştır.

Başkonsolosluğumuz personeli, vatandaşımıza kesintisiz telefon, elektrik ve internet erişimiyle hizmet verebilmek maksadıyla, bölgedeki en yakın THY uçuş noktası olan, görev bölgemiz Atlanta-Georgia'da, nisbeten sınırlı teknik imkanlarla olmakla birlikte, sizlere geçici olarak hizmet sağlayacaktır.

Başkonsolosluğumuzun e-posta adresi ( consulate.miami@mfa.gov.tr) ve 24 saat açık acil durum hattına ait numaramız (+1 786 310 75 83) geçerliliğini korumaktadır.

İrma Kasırgası boyunca lütfen yerel makamların uyarı ve bilgilendirmelerini, Başkonsolosluğumuzun sosyal medya hesaplarını takibe devam ediniz. Bu platformlardaki yaşamsal bilgileri çevrenizle paylaşınız.

Acil yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın her zaman bize yukarıdaki telefon üzerinden ulaşması mümkündür. Buna karşın, fırtınanın etkisini arttırması ile birlikte yerel kolluk kuvvetlerinin müdahale imkanının ortadan kalkacağını göz önünde bulundurmanızı ve bir an önce güvenli bir noktaya sığınmanızı telkin ediyoruz. Halen ilan edilmiş sığınma merkezleri, Başkonsolosluğumuzun sosyal medya hesaplarından duyurulmuştur. İmkanınız var ise, geç kalmadan kasırganın etki alanının dışına çıkılması ise en güvenli seçenek olacaktır.

Tüm vatandaşlarımıza güvenli bir hafta ve dileriz.

T.C. Miami Başkonsolosluğu