Türkiye Cumhuriyeti

Miami Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Saygıdeğer Ziyaretçilerimiz,

T.C. Miami Başkonsolosluğu internet sayfasına hoş geldiniz!

ABD’deki en yeni Türk misyonu olan Başkonsolosluğumuz 2013 yılında başlayan kurulum çalışmalarının ardından 2015 Ağustos ayında mevcut adresinde hizmet vermeye başlamış, 24 Eylül 2016 tarihinde Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Miami-Dade Belediye Başkanı Sayın Carlos Gimenez başta olmak üzere Miami-Dade Vilayeti ve Miami Şehri üst düzey yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen törenle resmen açılmıştır. Gerek Türk-Amerikan toplumu mensuplarına gerek ABD’li dostlarımıza kurulum sürecinde verdikleri kıymetli destek ve yardım için birkez daha teşekkür etmek istiyorum.

Florida, Georgia, North Carolina, South Carolina eyaletleri ve Porto Riko ile US Virgin Islands’ı kapsayan görev bölgemizde, ülkemizin ve vatandaşlarımızın çıkar ve menfaatlerini korumak, vatandaşlarımıza ve Amerikan toplumuna konsolosluk hizmeti vermek, ülkemizi layıkıyla temsil etmek ve tanıtmak başlıca hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

İnternet bilgiye erişimin vazgeçilmez bir adresi haline gelmiştir. Bu bilinçle konsolosluk hizmetleri için hazırlanmış bilgi notlarını da içeren Başkonsolosluğumuz internet sayfasını güncel tutmaya önem gösteriyoruz. Bu kapsamda, yeni gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak, gerek Başkonsolosluğumuzun gerek Bakanlığımızın duyuru ve açıklamalarına erişmek için sayfamızı takip etmenizin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Başkonsolosluk olarak son yıllarda enformasyon akışının hızlanmasında önemli rol oynayan sosyal medya araçlarını da etkin kullanılmaya özen gösteriyoruz. İnternet sayfamızda iletişim bilgileri bölümünde Başkonsolosluğumuza ait sosyal medya adreslerimizi bulabilir, sizlere iletmek istediğimiz gelişmeleri ve duyuruları bu platformlar üzerinden de takip edebilirsiniz.

Konsolosluk işlemlerinde hızlı, kaliteli ve güler yüzlü hizmet en öncelikli hedefimizdir. Sizlerin yardımları ve her konuda memnuniyetle karşılanacak soru, görüş ve geribildirimleriniz başarılı olabilmemiz için önem taşımaktadır. Bu kapsamda, her türlü görüş ve önerilerinizi bizlere internet sayfamızda kayıtlı telefon numaraları ve e-posta adresi üzerinden iletebileceğiniz gibi, Başkonsolosluğumuza ait sosyal medya araçları aracılığıyla da aktarabilirsiniz.

Bu vesileyle, şahsım ve Başkonsolosluğumuz çalışanları adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Özgür Kıvanç Altan

Başkonsolos